DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

HABERLER


HABERLER > 'THY ile Eğitime Yolculuk' Projesi Başlamıştır 23.Temmuz.2012

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle


İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Havayolları ve Horizon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen “THY ile Eğitime Yolculuk” projesi basın ve kamuoyuna paylaşıldı.


Proje kapsamında; İstanbul’daki  Fen Liseleri’nde öğrenim görmekte olan ve okullarında dereceye giren 15 Öğrencimiz, 22 Temmuz’da Amerika’da, FLS International Tennessee Tech Üniversite’sinde, 8 haftalık ücretsiz dil eğitimine gönderildi.

Türk Havayolları, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Horizon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı “THY ile Eğitime Yolculuk” projesini hayata geçirdi. İstanbul Vali Yardımcısı Harun KAYA, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, Horizon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet GÜLTEKİN, Tennessee Tech Üniversitesi Türkiye müdürü ve öğrenci velilerinin yakınlarının katılımı ile gerçekleştirildi.Toplantı kapsamında konuşma yapan, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, örnek teşkil edecek bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. Dr. Muammer YILDIZ, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’un imkan ve imkansızlıkları, sorunları ile uçları içinde barındıran büyük bir metropol ve aynı zamanda büyük bir dünya şehri. Köyden kente göç nedeniyle kontrolsüz genişleyen ve beraberinde sorunlu bir nüfusu taşıyan şehrimizin uçlarını birleştirerek, İstanbul’un eğitim ihtiyaçlarını planlamak, başarıyı artırarak ülkemizin geleceği çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek en büyük hedefimizdir. Bu amaç doğrultusunda birçok proje hazırlamaktayız. Geçen sene Horizon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile başlattığımız sosyal sorumluluk projelerini bu yıl da Türk Havayollarının katılımı ile arttırarak devam ettiriyoruz. Gelişen ve değişen dünyamızda ikinci dil bilme gerekliliği vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu bilincin ışığında geliştirdiğimiz bu proje ile, İstanbul’daki Fen liselerinden en başarılı öğrencilerimiz ücretsiz olarak Amerika’da 8 hafta sure ile hem dil becerilerini geliştirerek pratik yapma olanağı yakalarken aynı zamanda yaşam becerilerini de destekleyecek bir çalışma sunmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca bu projede başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmemiz sebebiyle bundan sonraki yıllarda projede yer almak isteyen diğer öğrencilerimizin ders başarı ve performansına olumlu yansıyacağı kanaatindeyim. Alacakları eğitimin üniversite kampüsünde olması ve sağlanan sosyal olanaklar da henüz 10. Sınıfı bitirmiş öğrencilerimizin üniversite hayatı algısını edinmelerine ve aynı zamanda sosyal ve kültürel algı ve gelişimlerine katkı sağlayacağı inancındayım. Tamamen ayrı bir kıtada ve ayrı bir ülkede yaşamak da öğrencilerimizin bir dünya vizyonu edinmelerini sağlayacaktır. Projenin gerçekleşmesinde katkıları olan THY, Horizon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ve de FLS dil okullarına teşekkürlerimi sunuyor,  bu çalışmanın tüm kurum ve kuruluşlara örnek olmasını ve bu tür projelerin sayılarının arttırılmasını temenni ediyorum.’’
Sosyal sorumluluk tarafı yüksek örnek bir projeye daha imza attıklarını belirten Horizon Yön KrlBşk Mehmet GÜLTEKİN şunları söyledi: Geçen sene İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile başlattığımız sosyal sorumluluk projelerini bu yıl da Türk Havayollarının katılımı ile çoğaltarak devam ettiriyoruz. İstanbul’daki Fen liselerimizden en başarılı öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanacağı bu proje ile öğrencilerimizin hem dil eğitiminin gelişmesini, hem de ufuklarının genişlemesini amaçlamaktayız.’’
Sayın Gültekin konuşmasına şöyle devam etti: “İlk defa 2011 yılı yaz aylarında başlattığımız sosyal sorumluluk projemiz ilesosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı, lise ilçe birincisi öğrencilerimize İngiltere’de dil eğitimini alma olanağı sağladık. Seçilen öğrencilerimizin tamamı lise son sınıflardan oluşmaktaydılar. Seçildiklerinde hepsi sadece lise öğrencisiyken İngiltere dönüşlerinde öğrendik ki tüm öğrencilerimiz LYS üniversite giriş sınavlarında Türkiye birinciliği, 51.liği, 78.liği gibi dereceler elde etmişler ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine yerleşmişlerdi. İnanıyorum ki, bu öğrencilerimiz başarılarıyla önemli yerlere gelerek ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacaklar ve ülkemizin gelişimine büyük katkılar sağlayacaklardır. Horizon olarak, öğrencilerimizin geleceğine küçükte olsa katkı sağlayabilmenin manevi mutluluğunu yaşıyor ve önemle tüm işadamlarımızın benzer projelere katkı sağlamalarını diliyoruz.
Projenin program ve konaklamasını üstlenen Amerikan Dil Okulu FLS International’in Türkiye temsilcisi T.Serhan Bora,  böylesine etik ve ulvi bir projede yer alabilmekten ötürü büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “15 tane pırıl pırıl genci, tam donanımlı bir üniversite kampüsü içerisinde ağırlayabilmek, onlara en iyi dil eğitimini bilinen en doğru yöntemlerle sunabilmek, onların hedeflerini en iyi şekilde simule edebilmelerini sağlayarak vizyonlarının gelişmesine destek olabilmek gerçekten çok heyecan verici. Tahmin ediyorum ki bu 15 isimden pek çoğunun adını önümüzdeki seneler içerisinde Türkiye tekrar duyacaktır.”

Internet Medya Haberleri

Ekovitrin
Zaman Gazetesi
Yeni Şafak
İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı
Haber FX
Haberler.com
T24
Sondakika
Memurlar
Haberler.com
Abbas Güçlü
Fuat Sezgin Fen Lisesi
Haber Apron
Adiyaman24
Öğretmenlerimiz
Doğan Haber Ajansı
Focus haber
Uçak Kargo
Türkiye Turizm

akreditasyonlarımız

Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.