DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

HABERLER


HABERLER > ‘Sınırlar Eğitimle Birleşiyor’ projesi 2 yaşında… 07.Eylül.2012

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekleİstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Horizon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ve Pegasus Havayolları işbirliğiyle ikincisi gerçekleştirilecek “Sınırlar Eğitimle Birleşiyor” projesi protokol töreni Beyoğlu Öğretmenevi’nde imzalandı.

“Sınırlar Eğitimle Birleşiyor” Projesi protokol imza törenine Vali Yardımcısı Harun Kaya, Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Horizon Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Mehmet Gültekin, Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Protokol öncesi bir konuşma yapan Horizon Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Mehmet Gültekin İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile böylesine anlamlı bir sosyal sorumluluk projesini yürütmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Geçen yıl İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin olumlu tecrübelerinin kendilerini daha çok motive ettiğini belirten Gültekin, bu sene ikincisi hayata geçirilecek proje ile 39 ilçe lise birincilerinin sadece akademik gelişimlerine değil aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişimlerine de katkıda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Sayın Gültekin, ülkemiz gençliğine ve eğitim sistemine küçük de olsa katkılar sağlayabilmenin kendileri için bir görev olduğunu söyledi.

Horizon Eğitim Danışmanlık, geçen temmuz ayında, THY ve Amerikan Üniversitesi TeenesseTechsponsorluğunda, İstanbul Anadolu Fen liselerinden seçilmiş, 15 öğrenciyi de 2 aylığına Amerika’ya dil eğitimine gönderdi. Eylül ayında da Pegasus’unsponsorluğu altında 39 lise öğrencisini İngiltere’ye gönderiyor.

Gültekin ayrıca haziran ayında Cambridge Üniversitesi işbirliği ile çocukların nitelikli İngilizce dil eğitimi almaları adına çok değerli 5 bin İngilizce öğretmenine “Uluslararası Öğretmenlik Denkliği” projesini başlattı.

Yaptığı projelerle iş dünyası, siyaset ve eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan da tam destek ve takdir aldı. Ekovitrin dergisinin her yıl yapmış olduğu Yılın Starları  anketinde de “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi.

Mehmet Gültekin yaptığı konuşmada, projelerine bu sene destek olan Pegasus havayollarına, Ali Sabancı’ya, Vali yardımcısı Harun Kaya’ya ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a teşekkürlerini iletti.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da globalleşen bir dünyada farklı kültürleri tanıyan, alanının gerektirdiği bilgi ile donanmış, değişim ve gelişime açık gençlerin geleceğin Türkiye’sinin inşasında büyük görevler üstleneceğini belirtti. “Sınırlar Eğitimle Birleşiyor” projesinin birçok öğrencinin hayatında dönüm noktası olacağını ifade eden Yıldız, öğrencilerin kariyerlerini planlarken yurtdışında edindikleri tecrübelerin gelecekteki tercihlerinde önemli rol oynayacağını sözlerine ekledi. Öğrenci velilerinin projesinin hayata geçirilmesinde en büyük pay sahibi olduklarını dile getiren Yıldız, “Aileler en önemli varlıkları, evlatlarını bizlere emanet ederek bu projenin bugünlere gelmesini sağladılar. Bize olan güvenleri sayesinde projenin daha uzun yıllar süreceğini umut ediyorum. Bu vesileyle projede emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum.” dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya ise proje ile İngiltere’ye gidecek öğrencilerin gözlerindeki pırıltılar ve kalplerinde hissettikleri heyecanın projenin öğrenciler açısından ne kadar önemli olduğunun en açık göstergesi olduğunu söyledi. Proje ile İngiltere’ye gidecek öğrencilerin edinecekleri akademik, sosyal ve kültürel tecrübelerin yanı sıra, bir yabancı dile iyi derecede hâkim olarak yetişecek gençlerin küreselleşen dünyada Türkiye’nin rekabet gücünü artıracak en önemli değişkenlerden birisi olacağını vurguladı.

Konuşmalarının ardından protokol İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Horizon Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Mehmet Gültekin ve Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk arasında imzalandı. Protokol sonrası İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız öğrenciler ve aileleri ile bir süre sohbet etti. Protokol töreni Beyoğlu Öğretmenevi’nde verilen kokteylle sona erdi.

Basında yansımalar;

Milli Eğitim Bakanlığı
Ekovitrin


akreditasyonlarımız

Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.