DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

HABERLER


HABERLER > Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Paydaşlarla Buluşma Gecesi ve Ödül Töreni 02.Temmuz.2012

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle

2009 yılından bu yana İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği geliştiren ve ortak projeler yürüten sosyal paydaşlarla buluşma gecesi ve ödül töreni 28 Haziran 2012 Perşembe günü saat 20.00´da Adile Sultan Sarayı´nda düzenlendi.


Gecede Horizon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin’ede İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütmüş olduğu ‘Sınırlar Eğitimle Birleşiyor’ ve ‘Uluslararası Öğretmenlik Denkliği’ Projeleri için Plaket takdim edildi. Cambridge University bölge Müdürü sayın Christopher Baker, Horizon’a manevi destek sunmak için gecede Mehmet Gültekin’e eşlik etti.


Ödül töreninde bir konuşma yapan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üniversitelerden sivil toplum örgütlerine, medya kuruluşlarından kamu kurumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yaptıklarını belirterek, oluşan bu sinerji ile sürdürülebilir ve toplum temelli projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti. İstanbul gibi bir metropolde hizmet etmenin hem avantajlı hem de dezavantajlı birçok yönü olduğunu belirten Yıldız, “İstanbul 2.5 milyon öğrencisi, 100 bine yakın öğretmeni ve 3 bin 500 den fazla öğretim kurumları ile büyük bir metropol. Böylesine büyük bir potansiyel, İstanbul adına birçok fırsatı da beraberinde getiriyor. Benim anlayışımda insan ‘imkân’ demektir. Ben insanı külfet olarak gören bir zihniyete sahip değilim.” dedi. Yüzyıllar boyunca birçok medeniyete başkentlik yapan İstanbul’un sahip olduğu kültür birikiminin açığa çıkarılması ve eğitim ortamlarında hayat bulması gerektiğinin altını çizen Yıldız şöyle devam etti: “İstanbul ilköğretim düzeyinden üniversitelere kadar birçok güzide eğitim kurumuna ev sahipliği yapıyor. Gelecek dönemde sosyal paydaşlarımızla yürüteceğimiz projeleri önceden planlamak adına elektronik bir ortamda daha planlı ve programlı bir sistem oluşturarak eğitim öğretim ortamlarını da doğabilecek muhtemel sıkıntılardan kurtarmış oluruz. Sistemin elektronik ortamda kurulması aynı zamanda güncellenmesine ve daha esnek bir yapıya kavuşturulmasına da imkân sağlayacaktır.” dedi. Katkılarından dolayı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler yürüten sosyal paydaşlara tek tek teşekkür eden Yıldız, yeni dönemde işbirliklerinin artarak devam etmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.


İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın konuşmasının ardından düzenlenen törenle İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği geliştiren ve ortak projeler yürüten sosyal paydaş temsilcilerine plaketleri İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız tarafından takdim edildi. ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Alfa Basın Yayım Dağıtım, Anne Çocuk Eğitim Vakfı, Avrupa Göz Hastanesi, Avrupa Meslek Yüksek Okulu, Bilfen Okulları, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Çorap Sanayicileri Derneği, Damla Yayınevi, Darıca Hayvanat Bahçesi, Demet Sabancı Çetindoğan, Demirbilek Makine Sanayi, Deniz Temiz Derneği, Deprem Vakfı, Eğitim Reformu Girişimi, Erkam Yayınları, Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi, FB TV, Genç Başarı Eğitim Vakfı, Gonca Dergisi, Haber Türk, Haber Türk Gazetesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Horizon Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, İBB Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı, İETT, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, İstanbul Dolphinarium, İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri A.Ş., İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, İstanbul Müftülüğü, İstanbul Şehir Hatları A.Ş., İstanbul Üniversitesi, Kavram Meslek Yüksek Okulu, Kültür A.Ş., Marmara Eğitimciler Derneği, Merter Platformu, Milliyet Gazetesi, MÜSİAD , NT Kitap Kırtasiye Büro Malzemeleri, Öğretmen Akademisi Vakfı, Okan Üniversitesi, OTODROM Otomotiv San. Ltd. Şti., Pastacılar ve Tedarikçiler Derneği, Rahmi Koç Müzesi, Renault-Mais, Rotary Guvernör, Sabah Gazetesi, SALT Müzesi, SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., Tayla Group A.Ş.,Teknolist A.Ş., TİMAŞ Yayınları, Tohum Otizm Vakfı, Total Türkiye,Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Turkuazo İstanbul Sualtları Dünyası Turizm, TV8, Umur Basın ve Kırtasiye San. A.Ş., ÜNSPED Paket Servisi Sanayi, Üsküdar Üniversitesi, VİKO Elektrik ve Elektronik Sanayi, YÖRET Vakfı, Z TV, Zambak Yayınları ve 37 Sanat Merkezi temsilcilerinin yer aldığı gecede katılımcılar yapıcı tutumu ve işbirliklerine olumlu yaklaşımı nedeniyle İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a teşekkürlerini ilettiler.

akreditasyonlarımız

Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin

Tüm Hakkı Saklıdır  © 2018 | Bir Horizon Eğitim Grubu kuruluşudur.