DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

HORIZON GROUP YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu

Mehmet GÜLTEKİN - Kurucu


Horizon Group’un kurucusu olup aynı zamanda Avrupa İş Konseyi ve de Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapmış, Lisansüstü eğitimini de İşletme (MBA) alanında İngiltere Wolverhamton Üniversitesinde tamamlamıştır.

1997 yılında merkezini İngiltere’de kurduğu Horizon Group (Tarabya İngiliz Okulları, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi Dil Okulu, TBS Medya Yapım, Istanbul Workshop, Uluslararası Öğrenciler Derneği ve Academic Union) kısa sürede uluslararası başarı sağlamış, yapmış olduğu eğitim projeleri başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır.

Sn. Gültekin, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu yılın en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne, Socrates Award Nomination Committee (Avrupa Birliği İş Konseyi) ve European Society for Quality Research (ESQR - Avrupa Birliği Kalite Araştırma Enstitüsü) tarafından da “Eğitimde uluslararası standartlar”, "Eğitim yönetimi ve eğitim metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne (European Quality Award) layık görülmüştür.Prof. Dr. Nuray Senemoğlu | Horizon Group Akademik Kurul Başkanı


Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesidir. Lisans Eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu ve Ankara Üniversitesi, Eğitim Fakültesinde tamamlayan Prof. Dr. Nuray Senemoğlu, Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Teftişi alanında Yüksek Lisans, Hacettepe Üniversitesinde Program Geliştirme ve Öğretim alanında doktora derecelerini almış; The British Council’ın FCO bursunu kazanarak Leicester Üniversitesi School of Education’da doktora sonrası eğitim yapmıştır.

Öğretmen olarak başladığı profesyonel kariyerini Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu ve Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi; Hacettepe Üniversitesinde Doçent ve Profesör unvanlarını alarak sürdürmüştür. Bu süreçte Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyeliği yapmıştır. Amerika Arizona State Üniversitesi College of Education’da Misafir Araştırmacı/Profesör olarak bulunmuş; Türkiye’ye döndükten sonra Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Kurucu Müdürlüğünü de yapmış olan Dr. Senemoğlu, halen Hacettepe Üniversitesinde öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Eğitimde program geliştirme ve değerlendirme, okulöncesi eğitimden yükseköğretime öğretme-öğrenme süreçleri, kadın eğitimi, öğretmen eğitimi alanlarındaki katıldığı ve düzenlediği ulusal ve uluslar arası eğitimler, sempozyumlar, kongrelerin yanı sıra yazdığı kitaplar, makaleler, ve diğer çalışmalarıyla Milli Eğitim Sistemine anlamlı katkılarda bulunan Sn. Senemoğlu, Türkiye’de ve dünyada alanının sayılı Profesörleri arasında yer almaktadır.Janet Williams-İpek | Horizon Group Akademik Kurul Başkan Yardımcısı


Lisans eğitimini University of Wales’de Eğitim Bilimleri alanında onur derecesi ile bitirmiş olup, Yüksek Lisans eğitimini de Amerika’nın seçkin üniversiteleri arasında bulunan Southeast Missouri University’de tamamlamıştır.

Eğitim, Öğretim Teknolojileri ve İngilizce Eğitimi alanında uzmanlaşmış ve çalışma hayatına Amerika’da uluslararası öğrencilerin eğitimi ile başlamıştır. Uzun yıllardır değişik ülkelerde çift dilde eğitim, Uluslararası müfredat geliştirme konularında başarılı çalışmalara imza atmıştır.Yrd. Doç. Dr. Şamil Erdoğan - Horizon Group Yönetim Kurulu Başkanı

1954 doğumlu Yrd. Doç. Dr. Şamil Erdoğan, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü öğrenciliği sırasında, MEB başarı bursuyla ABD Oklahoma Eyalet Üniversitesi’ne kabul edilmiş, Lisans, Yüksek lisans ve Doktora eğitimlerini Yükseköğretim İdare ve Yöneticiliği ile Spor Yönetimi alanlarında aynı üniversitede tamamlamıştır.

Belirli bir süre aynı üniversitede Öğretim Üyeliği yapan Yrd. Doç. Dr. Şamil Erdoğan, 1993 yılında Türkiye’ye, Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’nin kuruluş aşamasında dönmüş ve bu üniversitede Öğretim Üyeliği, Bölüm Yöneticiliği ve Yüksekokul Müdürlüğü yapmıştır. 1997 – 2002 yılları arasında özel sektörde Genel Koordinatör ve Genel Müdürlük, sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı; Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı/Yardımcılığı; Girne Amerikan Üniversitesi Genel Sekreterliği ve Yüksekokul Müdürlüğü ve son olarakta Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür.


akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin