DETAYLI ARAMA

Aramaİstediğiniz yurtdışı eğitim programına kolayca ulaşın.

RÖPORTAJLAR


RÖPORTAJLAR > Greenwich Üniversitesi ile röportaj 25.Mayıs.2017

Arkadaşıma gönder

Beğen / Favorilere Ekle
1. Neden Birleşik Krallık’da eğitim alınmalı?


Birleşik Krallık, uluslararası öğrenciler için eğitim alanında gidilecek en iyi yerdir. Birleşik Krallık ile Amerika’yı kıyasladığımızda eğitim masraflarının İngiltere’de daha düşük olduğunu da görürürüz. Birleşik Krallık’ın eğitim kalitesi işverenler, üniversiteler ve dünyanın dört bir yanındaki hükümetler tarafından onaylanmıştır. Farklı kültüre ve dile sahip insanları bulabileceğiniz bu ülke yaşamak için ilginç bir yerdir. Bunun yanında Birleşik Krallık size birinci sınıf eğitim sunar ve sizi uluslararası iş alanları için hazırlar.


2. Birleşik Krallık’da okumanın avantajları nelerdir?

Birleşik Krallık okulları Dünya çapında en iyi okullar olarak sıralanır ve kalifikasyonları uluslararası ortamda tanınmıştır. Birleşik Krallık Dünya’nın bilimsel araştırmalarının %5’ini üstlenir ve Dünya’nın en çok alıntı yapılmış çalışmalarının %14’ünü üretir. Birleşik Krallık okulları esnek seçenekler sunar ve seçtiğiniz alandaki akademik ve mesleki derslerin harmanlanmasına imkan sağlar. Birleşik Krallık eğitim sisteminde kullanılan öğrenim ve öğretim metodolojisi yaratıcılık, özgüven ve yeteneklerin geliştirilmesi amacı ile sizi özgür kılar. Bir öğrenci olarak Dünya’nın önde gelen akademisyenleri ve uzmanlarından eğitim alma şansına sahip olursunuz ve böylece akademik olarak sürekli bir destek alırsınız. Birleşik Krallık diplomaları, sizin ilgilendiğiniz alana uygun hale getirilir ve sıklıkla bu alanda özelleştirilmiş dersleri içerir. Birleşik Krallık dil becerilerini geliştirmek ve iş bulma olanağının arttırılması konusunda İngilizce’nin evidir.

3. Londra hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Londra 8.63 milyon insanın yaşadığı Birleşik Krallık’ın başkenti ve Dünya’nın en büyük finans merkezidir. Londra geçmiş yıllarda birçok filmin çekildiği ve turistlerin ziyaret ettiği bir şehirdir. Ayrıca öğrencilerin eğitim almak için seçtiği favori şehirlerden biridir. En eski ve en büyük metro ağlarından birine sahiptir. Big Ben, London Eye, Tower Bridge gibi turistik alanları ve Dünya’nın farklı dil ve kültürlerinden gelen insanları ile Londra Dünya’nın en çeşitli şehridir. Londra okyanus etkisine sahip ve ılıman bir iklime sahiptir. Genellikle ne çok soğuk ne de çok sıcak bulutlu bir yapıya sahiptir.


4. Londra’da eğitim ve yaşam ücretleri nasıldır? Öğrenciyken çalışma izni var mıdır?

Konaklama, bireysel ihtiyaçlar,yiyecek ve ulaşım kartı dahil yaşama ücreti haftalık olarak ortalama £300, yıllık olarak ise yaklaşık £11385’dir.Öğrencilerin kendi ihtiyaçlarını karşılaması için part-time çalışabileceği birçok çalışma alanı vardır. Tier 4 Vize gereği öğrencilerin üniversite ders saatleri dışında haftada 20 saat çalışma izni vardır. Çalışma izni ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.gov.uk/tier-4-general-visa

5. University of Greenwich hakkında bize neler söyleyebilirsiniz?

Üniversite hakkında kısa bilgi

Program Seçenekleri

Lisans Eğitimi: İşletme, bilgisayar sistemleri, mühendislik, hukuk, psikoloji ve bilim gibi birçok alanda lisans programlarını öğrencilerimize sunarız.

Lisansüstü Eğitim: Geniş yelpazede birçok lisansüstü eğitim programlarına sahibiz. Popüler olan programlarımız İşletme ve Mühendislik iken tüm listeyi websitesinden görüntüleyebilirsiniz.

Hazırlık (Foundation) Eğitimi: Başlangıç ve hazırlık aşaması olarak görülen bu program birçok alan için mvcuttur.

Araştırma (MPhil/Phd): Birçok alanda mevcuttur.

Giriş Şartları (İngilizce Yeterlilik, GPA)

Lisans Programları için: Minimum IELTS sınav sonucunun 6.0 olması (her bölüm için en az 5.5) ya da eşdeğeri
Lisansüstü Programlar için: Minimum IELTS sınav sonucunun 6.5 olması (her bölüm için en az 5.5) ya da eşdeğeri

*Bazı bölümler için bu şartlar değişiklik gösterebilir.Ücretler: (2017 – 2018)

Lisans Programları için: £11,500
Lisansüstü Programlar için: £12,500

*Bazı programlar için ücretler değişiklik gösterebilir.


Konaklama Seçenekleri

Üniversite yurtları hem kampüs içinde hem de kampüse çok yakın alanlarda yer alır.


6. Uluslasarası öğrenciler için burs imkanı sunuyor musunuz?

University of Greenwich Hindistan, Bagladeş, Gana, Pakistan ve bunun gibi birçok ülkden gelen öğrencilere “Nationality Scholarship” bursunu sunar. Burslar hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://www2.gre.ac.uk/current-students/student-finance/international-fees/bursaries-scholarships
akreditasyonlarımız
Horizon

Üniversite Rehberi

SOSYAL BAĞLANTILARIMIZ

Bizi sosyal medyada takip edin